Článek ze serveru:  http://www.emartinka.cz

Z kategorie:  ...Rodina


Titul článku:  Vánoce 2010 u nás

Vánoce 2010 :-)

Tak jsem se nakonec rozhodl, že zase napíši něco nového na web. Hlavně však zveřejňuji společnou fotku rodinky zpoza vánočního stromečku. Právě jsme si dorozbalili poslední dáreček a nastalo focení :-)

Štědrý den u nás proběhl celkem v poklidu - vše bylo víceméně připraveno(Kapra jsem praštil den předem a děti společně ozdobily vánoční stromeček také den před). Takže jsme zhlédli nějakou tu pohádku v televizi, zahráli si hry a po obědě se všichni přichystali, že zajdeme nahoru na kopec k lesu, kde Vojtíšek spolu s ostatními dětmi ze školní družiny ozdobil vánoční stromeček zvířátkům. Ale chyba lávky, zatímco během našich příprav venku zuřila pouhá obleva při sedmi nad nulou, po vykouknutí ven jsme museli konstatovat velice nemilou skutečnost - venku prší !! Grrr :-(

Takže se nakonec nikam nešlo, ani na hřbitov zápalit svíčky. Bohužel. Ven jsem vykoukl s dětmi těsně před šestou večerní, kdy jsme právě dovečeřeli a Ježíšek nám měl donést dárečky. Tak jsme sbalili nějaké ty prskavky a mimo jiné i tři římské svíce. Maminka povídala Vojtíškovi,"Já si jenom odskočím na záchod a příjdu za vámi!" Abyste byli v obraze, letos chtěl Vojtíšek přijít na to, zdali dárečky opravdu nosí Ježíšek, páč na něj stále věří. Již dva dny předem se mne nevinně ptal,"Tatí, a máš nějakou kameru? Půjčíš mi ji a k tomu i ten stojan na ní? Já ji musím nechat tajně zapnutou, abych viděl, kdo nám ty dárečky nosí!" Na to jsem se musel smát a žadnou kameru jsem mu nakonec nepůjčil. Takže milý Vojtíšek s námi vylezl ven a vzápětí prohlásil,"Já si tam zapomněl čepici! Musím pro ni!" Než jsem ho mohl zastavit, už bral za kliku a běžel chodbou k WC. Tak nakoukl a už volal,"Maminka nemluvila pravdu, není tady! Asi nosí dárky pod stromeček!" Tak jsem ho zase vytáhl ven a myslím si, že od příštích vánoc nám to už neprojde :-)

Prskavky vesele prskaly, Martinka i Vojtíšek drželi každý dvě v ruce a já přichystal římskou svíci. Byl jsem přesvědčený, že se jedná o ten typ, kdy do vzduchu létají bezhlučné světlice. Jaké to překvapení, když to nahoře na nebi, v tichu vesnicá řáchalo ostošest !! Ach jo, musel jsem přetrpět všech dvacet ran. Příště si pečlivěji přečtu návod a tímto se omlouvám za rušení klidu ;-)

Letošní Vánoce byly úplně jiné, prohřáté teplem nových krbových kamen. Vytápíme s nimi přes výměník celý dům a letos poprvé jsme si užili nejenom Štědrý den při velice příjemné teplotě v kuchyni 25st C. A po letech máme také díky novému vytápění po problémech s přílišnou vzdušnou vlhkostí - přestala se za mrazů potit okna a nemusíme zapínat elektrickou sušičku vzduchu. Přece jenom, výměna vzduchu přes kamna a komín je více než obrovská :-)

Na závěr Vám přeji vše nejlepší v novém roce 2011, samozřejmě hodně zdraví, neboť to je to nejdůležitější. Vše ostatní bez zdraví nemá cenu :-)

Vložil: LTX   Dne: 29.12.2010   Čas: 19:26:45