Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Ze dne: 12.10.2001
Věk - měsíce: 8
Rubrika: Novinky


Titul: Martinka se staví a sedá si


Martinka bez problémů leze po celém obyváku. Vyjímečný okamžik nastane, kdy necháme otevřené dveře do ložnice. Toho ihned musí využít ke kontrole, co je v ložnici nového. Další objekt, který stojí za bleskový přesun přes obyvák po čtyřech je otevřený posuvný plůtek mezi obyvákem a kuchyní. Martinka se doplazí až na práh a hlavním předmětem jejího zkoumání jsou naše boty. A samozřejmě by se ráda vydala na průzkum do kuchyně. Tam se bude moci vydat, až bude chodit. Dlažba je studená a není to ono jako koberec.
A teď k tomu vstávání. Martinka se staví prakticky u čehokoliv. Připlazí se ke stolečku, postaví se a začne zkoumat, co je na stole. Nemůže tam už být nic, Martinka obsáhne celou plochu. Když si chce sednout ze stoje, má na to několik metod. Jednou z nich je ta, kdy se drží jednou ručičkou stolu, trochu podřepne a druhou ručičkou se snaží dosáhnout na zem. Když ji má těsně nad zemí, pustí se stolu a ladně dosedne na zem. Další způsob je ten, kdy prostě dřepne na zem zpříma. To nedosedne na zadeček, ale do kleku. Z této pozice zase bez problému udělá vztyk. Jak jsme s Danou konstatovali, kdybychom za den udělali tolik dřepů, co jich udělá Martinka, bolely by nás pěkně nohy. Stavění se na nožičky začíná zvládat naprosto bravurně. Několikrát se už Martinka snažila přehmátnout například ze stolečku na gauč, bylo-li to blízko. A začíná se i snažit pochodovat kolem nábytku.
Při všech těchto aktivitách je vyjímka, že Martinka spadne na koberec. Když se to stane, je to sice slušná rána hlavičkou na zem, ale Martinka si z toho příliš nedělá. Ihned se zvedá a pokračuje v další cestě.
Martince se líbí všechny kabely bez rozdílu. Museli jsme v úterý přerovnat počítač. Já ho měl na počítačovém stolečku a Dana pod psacím stolem. Martinka se dokázala vměstnat do úzkého prostoru, jenom aby se dostala za počítače na kabeláž. Prostor byl tak malý, že musela složitě vycouvat. Když Dana viděla Martinku jak cumlá volný konec paralelního kabelu od počítače, došla ji trpělivost. Přesunul jsem obě bedny na počítačový stolek, kabely jsou vzadu svázané stahovacími pásky a Martinka už zatím nemá šanci se ně dostat. Teď má obrovskou zábavu sledovat na mém počítači spořič obrazovky. Mám tam nastavenou "Explozi" - to je koule pohybující se po obrazovce, občas se rozletí na mnoho kusů a pak se zpátky složí. Martinka sedí na zemi a hledí jako zhypnotizovaná na monitor. Je fakt, že stejně kouká na televizi, ale tu moc v poslední době nepouštíme.


Copyright © - LTX 2001 - 2022