Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Ze dne: 30.7.2002
Věk - měsíce: 18
Rubrika: Novinky


Titul: Je to zápal plic :-( ...

Začneme hezky popořádku. Včera začala Martinka hrůzněji kašlat a celou noc ji kašel probouzel ze spánku. Dana měla sama ráno jet ke své doktorce na odběr krve a kontrolu sedimentace, rozhodla se zajít i s Martinkou k pediatrovi.
Po ránu v sedm hodin jsme jeli do Ústí. Což o to, s Danou nebyl žádný problém. V čekárně nikdo, po chvíli byla vyřízená. Pro výsledky si má zatelefonovat. Naprosto ideální.
Zato s Martinkou nastalo menší zdržení. Do čekárny u doktorky vcházíme plni optimismu ve tři čtvrtě na osm. Bohužel, čekáme ještě asi 3/4 hodiny na jednu malou pacientku, která za dveřmi příšerně řve. Znovu oceňujeme přístup naší doktorky, kdykoliv si nás objedná jdeme ihned na řadu. Tady čekáme, jsme objednaní a mezitím se dovnitř cpou neobjednaní, prostě jedním slovem chaos. Konečně holky vchází dovnitř a je slyšet Martinku preventivně křičet. Ona v poslední době nemá moc ráda doktory. Není divu, je toho v poslední době nějak hodně. Nejdříve nemocná maminka a teď ona sama :-(
Dana s Martinkou vychází, máme prý zajet ještě na rentgen plic. Nasedáme do auta, rentgen se nachází na jiném místě. Jak říká Dana, sama tam minule strávila téměř hodinu a půl, posílá mě mezitím na nákup. Jim něco k snídani a nám všem k večeři. Než stíhám nakoupit, zvoní mi mobil a volá Dana. Prý je vzali ihned na řadu a už na mě delší dobu čekají. Běžím zpátky, nasedáme do auta a frrr, jsme opět zpátky v čekárně. Dana klepe na dveře a doktorka si ji s Martinkou po zhlédnutí výsledků rentgenu bere přednostně do ordinace.
Během pobytu v ordinaci je ještě slyšet Martinčin křik při jejím posazení na váhu(Má asi 9kg, to je něco na roce a půl, viďte :-) ). Jak mi Dana později vysvětluje, to je kvůli přesnému nadávkování antibiotik. Tím jsme u jádra věci. Doktorka má konečně zcela jasnou diagnózu, tedy zápal plic. Martinka dostala nová silnější antibiotika, po šesti hodinách. Dále má splňovat nesplnitelné, má být v klidu a nelézt moc po zemi. Tak to nám nehrozí :-)
Na kotrolu jdeme příští týden už k naší paní doktorce. Potom se uvidí. Dovolená pravděpodobně padá, doktorka povídala že rekonvalescence po zápalu plic je dlouhodobější záležitostí a v žádném případě nedoporučuje pobyt někde ve stanu. Rozhodně znám lepší měsíce v roce na takové marodění a ne uprostřed léta. Příští rok si to ale užijeme :-)


Copyright © - LTX 2001 - 2020