Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Ze dne: 14.5.2002
Věk - měsíce: 15
Rubrika: Novinky


Titul: Martinka a schody...

Martinka leze do schodů

O způsobu, jakým Martinka zdolává schody jsem Vás již informoval. Přestala se konečně bát a začala chodit do koupelny přes dva schůdky sama a bez drže. Dnes mohu prohlásit jediné - bývávalo. Nejdříve se snažila při kroku dolu držet pravou ručičkou radiátoru ústředního topení, následně se chytala levačkou staré skříňky, která stojí vedle schodů. Nevím proč, ale dnes zásadně leze ze schodů buď po čtyřech, nebo po bříšku. Snažil jsem se Marťu při lezení dnes vyfotit, je to maličko rozmazané. Vysvětlení je jednoduché - foťák nemá zabudovaný blesk a při malém osvětlení prodlužuje expozici. Pokud je Martinka moc rychlá, výsledkem je rozmazanina.
Na fotografii je Martinka ve druhé fázi lezení. Ta první spočívá v lehnutí si na bříško uprostřed chodby a zpětném plazení se směrem ke schodům. Problémem někdy bývá špatné zamíření a Martinka se najednou ocitá nožičkama u zdi na druhé straně místnosti :-) V případě správného postupu se doplazí ke schodům, nožičky spustí dolů a postaví se, přesně jak vidíte na obrázku.

Martinka leze do schodů

Tím jsem Vám popsal postup při lezení ze schodů. Následuje popis zdolávání schodů opačným směrem. Pro Martinku to není žádný problém, jak vidíte na následujícím obrázku. Tentokrát nejsme na schodech do koupelny ( Ty vyjde Martinka normálně po svých ), ale na pořádném schodišti na dvorku od vchodových dveří na násep. Dřevěné kolejnice, které jistě vidíte slouží pro vyjetí s kočárkem nahoru na násep. Vyráběl jsem je jenom se Martinka narodila. Když jdeme domů, Martinka přijde ke schodům, klekne si okamžitě na čtyři a začíná opatrně lézt nahoru do schodů.

Hurá jsem skoro nahoře!

Lezení do těchto čtyřech schodů trvá Martince asi tak 30 sekund. Konečně je nahoře a může se postavit zpátky na nožičky. Nevíme proč má Martinka v oblibě chodit na násep právě z této strany po schodech, když se může dostat nahoru z opačného konce. Tam nejsou schody, ale pozvolná nakloněná rovina. Tu Martinka využívá pro chůzi směrem dolu, hlavně kvůli kratší trase k hračkám na písek.
Copyright © - LTX 2001 - 2022