Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Ze dne: 11.4.2002
Věk - měsíce: 14
Rubrika: Novinky


Titul: Kdopak je na fotce...

Martinka si moc ráda prohlíží fotografie, buď sama v novinách a časopisech, nebo ( A to je zábavnější ) s někým z nás společné fotky v albu.
V časopisu to vypadá následovně. Martinka otáčí stránku jednu po druhé a když uvidí obrázek zástupce něžného pohlaví, poví,"paní!" a zapíchne prstíček do obrázku. V případě pána, okomentuje fotografii a rovněž nezapomene ukázat. Rozeznává ještě,"Brrm, brrrrm!", v čemž jste jistě identifikovali autíčko. Kočičky bezkonkurenčně vedou a i jiná zvířátka nepřijdou zkrátka. Martinka má noviny ráda a povětšinou je nezapomene po přečtení roztrhat a zmuchlat do úhledného balíčku :o)
Tuhle jsem se zalekl, zdali Martinka nezačala vyznávat islámské zvyky. Pečlivě rozložila na zem časopis, klekla si, opřela se před sebe u ručičky a obličej přitiskla k zemi. Stejný úkon opakovala ještě několikrát, než jsem pochopil, že dává dlouhé pusinky paní na zadní straně časopisu. Prý to nedělala poprvé, jak mi Dana potvrdila. Martinka rozdává pusinky na počkání komukoliv. Ale musí chtít.
Prohlížení fotografií ve fotoalbu má nejraději. Dana si ji vezme na klín a společně otáčejí listy. Martinka se musí hlídat, už se jí povedlo natrhnout jeden list v jejím fotoalbu. Prohlíží si fotky, ukazuje a komentuje,"Máma, táta, děda, bába, Péťa, brrm, brrrm!" Pokud se jí zeptáte,"Martinko, kdo je tady!" Přitom ukazujete na fotku miminka-Martinky, Marťa odpoví vždy a jednoznačně,"Mimi!" To je normální, pozná sama sebe v zrcadle a na fotkách, ale na starších je jenom mimi.
Další velkou zábavou se mnou je prohlížení fotografií v notebooku. Musím správně nastavit display, neboť vlastním typ s LCD monitorem a ten když špatně naklopíte, vidíte buď tmu, nebo bílo. Martinka vzrušeně sleduje fotky a občas zabuší do klávesnice. Většinou se nic neděje, ale tuhle jsem musel počítač restartovat po jejím zásahu. Dokáže zmáčknout neuvěřitelnou kombinaci kláves a vy se jenom divíte, jak to, že je tlačítková lišta v programu najednou na levé straně na výšku :o)


Copyright © - LTX 2001 - 2022