Článek na serveru:  http://www.emartinka.cz

Ze dne: 23.03.2005
Rubrika: Doma


Titul: Slunečnicový chléb z internetu

Slunečnicová semínka
Balíček loupaných slunečnicových semínek, přidaných do těsta.
Sezamová semínka
Příště vyzkoušíme nějaký recept s těmito sezamovými semínky.
Suroviny lijte a sypejte do pekárny následovně - nejprve tekutiny, pak sypké. Droždí je potřeba nasypat do suchého důlku navrch, aby nemohlo předčasně reagovat s vodou.
..............................................................................................................

Slunečnicový chléb 23.3.2005 - Slunečnicový chléb


Delší dobu jsme pekli pouze dva chleby - Celozrnný žitný a Celozrnný pšenično-žitný. Oba recepty naleznete v předchozím článku. Až tento týden Dana zkusila změnu - Slunečnicový chléb. Již minulou návštěvu v Hradci jsme zakoupili důležitou ingredienci - balíček loupané slunečnice. Voňavoučký a křupavoučký chleba jsme sdlábli k večeři a mimo Vojtíka se všichni olizovali. Mám pouze pár připomínek - v původním receptu doporučovali 1 balíček sušeného droždí. S největší pravděpodobností mysleli sedmigramový pytlík a my máme pouze ty s modrým ptákem desetigramové. Jak vidíte na fotce, chleba příliš vykynul a propadl se. Jedná se však pouze o estetickou vadu. Mouky mělo být prapůvodně 540g hladké, jenomže my měli doma pouze mouku dvounulku, tak ji Dana raději namíchala s polohrubou. Jak sami vidíte, experimentům se meze nekladou. Dobrou chuť :-)
..............................................................................................................Copyright © - LTX 2001 - 2022