Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Vojtíškova věku(měsíce):
  1  2  3  4  5

Vojtíškova čtyřměsíční prohlídka...


  Článek ze dne: 06.11.2003Přečteno: 10847 x  


Martinka svléka Vojtíška u doktorky ;-)
Naše paní doktorka si Vojtíška objednala právě tento čtvrtek na čtyřměsíční prohlídku. Dostavili jsme se včas a v hojném počtu. Dana položila Vojtíška na přebalovací pult a začala ho svlékat. Neuběhlo ani pět minut a doktorka zarachotila klíči v zámku. "Pojďte dál," pobídla nás sestřička. Martinka vyrazila do otevřených dveří jako první a hned se hnala do druhé místnosti, k paní doktorce. Celkem neomylně zaujala pozici u skříňky s hračkami. My prošli za ní a Dana hned umístila Vojtíška na váhu, v očekávání jeho dostatečného hmotnostního přírustku. Doktorka nám neprodleně sdělila výsledek - Vojtíšek váží 7400g, což znamená přírustek za poslední měsíc celých 700g. Slušné ne? I přesto se Vojtík pohybuje v percentilách uváděných na zadní straně očkovacího průkazu někde na spodních hranicích. Ptáte se v jakých? Mám na mysli poměr hmotnosti ku délce. Aha, ještě jsem Vám nesdělil Vojtíškovy další míry. Sestřička ho na závěr prohlídky šoupla do měřicího truhlíku a stupnice ukázala 69cm.
Po zvážení se k Vojtíškovi přihnala sestřička s krejčovským metrem v ruce. Hned povídala Vojtíškovi,"Ahoj Vojtíšku, ty jsi ale veliký chlap, počkej já Ti změřím hlavičku!" Vojtíšek se sice maličko zlobil, ale změřit se nechal. Sestřička pokračovala,"Tedy, ty budeš mít velkou mozkovnu!" Naměřila totiž obvod hlavičky 43cm. Sestřička následně zkoumala, zdali Vojtíšek slyší. Za tímto účelem mají na lampičce pověšený zvoneček. Několikrát zazvonila a opravdu, Vojtíšek se otočil. To už se na něho zaměřila i paní doktorka. Prohlédla ho, prohmatala a vyptávala se,"Vojtíšek je pouze kojený? To je dobře, ten se má. Jenom hezky pokračujte!" Sestřička se mezitím optala doktorky,"Budeme píchat? Mám to připravit?" "Ano, budeme, Vojtíšek má ramínko po posledním očkování již zahojené," zněla jasná odpověď.
Vojtíšek ještě předvedl jako na povel paní doktorce obrat na bříško. Opět svojí známou metodou přes pravý bok. Doktorka se překvapeně tázala,"To se Vojtíšek převrací sám již delší dobu?" Ano, je to tak, naši stálí čtenáři vědí, že již více než týden. Po chvíli se objevila sestřička s podnosem, na němž se skvěly dvě injekce. Vojtíška čekalo první očkování ze série Žloutenka, černý kašel, záškrt, a Haemophilus. Doktorka uchopila první injekci a Vojtíšek vydal hlasité,"Hi hi!" Ještě netušil, copak bude následovat. Sestřička ho utěšovala,"Vojtíšku, tohle není žádná legrace a ty jistě budeš plakat!" Měla pravdu, po prvním píchnutí do levého třísla se Vojtíšek naplno rozeřval. Následovala druhá injekce. Martinka s Vojtíškem doslova soucítila a chtěla, abych ji přitom držel v náručí. Zatímco Vojtíšek brečel, Martinka mě objímala kolem krku. Sotva celá lapálie skončila, doktorka nás varovala,"Vojtíšek může mít reakci na očkování. Máte doma Paralen čípky? V případě zvýšené teploty mu ho aplikujte do zadečku!" To my známe, Martinka měla tenkrát v noci po očkování přímo horečku. Necháme se překvapit, hlavně aby se nejednalo o překvapení nemilé ;-))
Další prohlídku nám doktorka stanovila na 4.prosince. Tou dobou budeme prožívat hektický týden, neboť chystáme výměnu oken v ložnici.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

4 měsíce

 (10847) 06.11.2003
Vojtíškova čtyřměsíční prohlídka...

 (6131) 09.10.2003
Tříměsíční prohlídka...

© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist