Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Vojtíškova věku(měsíce):
  1  2  3  4  5

Jak koupu Vojtíška..


  Článek ze dne: 07.10.2003Přečteno: 10855 x  


Vojtíšek se koupe ;-)
Konečně se dostávám k napsaní dalšího článku z Vojtíškova života. Dnes jsem se zaměřil na koupání, neboť koupání dětí je v naší rodině čistě moje záležitost. Dana si od našich miláčků za celý den alespoň chvíli odpočine.
Až do 18.8.2003 jsme se s Danou v koupání Vojtíška střídali. Jeden den já a další pak Dana. Jenomže v tento den mi Dana pověděla,"Víš co, jestli si chceš jít Vojtu vykoupat, klidně jdi. Já Ti to potěšení klidně přenechám!" To víte, že jsem hned s radostí souhlasil! Ani jsme si příliš dlouho neužili malé vaničky, neboť Vojtíšek nějak rychle vyrostl. Jakmile byl po namydlení položen do vaničky, stačilo aby se nožičkama odrazil od jednoho konce vaničky a do druhého se praštil hlavičkou. Není divu, že se po takové ráně začal pokaždé vztekat a brečet. Proto jsem Daně vysvětlil,"Hmm, budeme muset zrušit vaničku a koupat Vojtíška jako Martinku ve velké vaně!" Stalo se tak 28.9.2003 Pokud jste nečetli Martinčiny starší články, tak Vám mohu sdělit, že Martinka přešla z malé vaničky na vanu až někdy v šesti měsících. Vojtíšek je v mnoha směrech rychlejší ;-)
Na následujících řádcích Vám popíši, jak se vlastně takovéhle miminko koupe. Vojtíška popadnu v obyváku do náruče a už už s ním uháním do koupelny. Pokládám ho na přebalovací pult pěkně uhlopříčně, hlavičkou do rohu aby se nemohl převrátit a případně spadnout na zem. Zatímco se Vojtíšek baví se svýma ručičkama, napouštím do vany teplou vodu. Přesněji řečeno, vodu teplou cca 35oC. Vím to přesně, neboť ve vaně plave rybička-teploměr ;-) Jakmile hladina dosahuje přibližně deseti centimetrů, vypínám vodu a jdu se věnovat Vojtíškovi, respektive se začínáme svlékat. Tuto fázi Vojtíšek vyloženě miluje. Moc se mu líbí ležet bez oblečení a hlavně bez plínky. Pomalu Vojtíška potáhnu za levou ručičku směrem na bok a hup, už si leží na bříšku a rozhlíží se kolem sebe po světě. Poslední dobou zvedá již pěkně spolu s hlavičkou i tělíčko.
Nedá se nic dělat, otáčím Vojtíška zpátky na zádíčka. Vojtíškovi se taková změna příliš nezamlouvá a dává svoji nespokojenost najevo křikem a snad i nadávkami. Já mu naštěstí doposud příliš nerozumím ;-) Namáčím žínku do vaničky a otírám Vojtíškovi nejprve jedno očičko a pak i druhé. Samozřejmě jiným cípem žínky. Pečlivě napěňuji žínku mýdlem a mydlím Vojtu hezky popořádku - vlásky, krček, hrudníček s bříškem, ručičky a pak nožičky. Na pindíka a zbytek je potřeba na žínku přidat i trochu dětského olejíčku. Konečně je Vojtíšek úplně namydlený a můžeme přikročit k další, mycí fázi.
Levačkou podeberu Vojtíška pod hlavičkou a uchopím ho za levou paži. Pravačku zasunu pod prdelku a hupky dupky do velké vany. Ta se Vojtovi moc líbí. Sleduje bílé a hladké stěny, očička mu jezdí na všechny strany. Zatímco se ho snažím opláchnout, šíleně s sebou mele a nožičkama se odráží o gumovou protiskluzovou podložku. To se mu daří celkem slušně a tak se píďalkovitými pohyby posunuje směrem dozadu. Jak vidíte, i velká vana je mu malá. Vojtíškovi se koupání moc zamlouvá, leží si ve vodě a spokojeně se na všechny přítomné usmívá.
Po vytažení z vody následuje bleskové zabalení do osušky. Osušku pokaždé přehodím Vojtíškovi i přes obličejíček a mezitím mu osuším nožičky. Tuhle jsem se zapovídal s Danou a na chudáka Vojtíška zapomněl. Ozval se asi za minutu velkým křikem. Komu by se také líbilo ležet delší dobu s osuškou přes oči, ne? Tak, Vojtíšek je osušený, nanáším si na ruce dětský olejíček a systematicky ho celého natírám. Vojta se kroutí a příliš nespolupracuje. Je v podstatě klidný, ale pouze do chvíle nanášení bylinného krému na bříško. Používáme preventivně Krém proti nadýmání. Je mentolový a Vojtíšek se po jeho aplikaci začíná nahlas ozývat. Mírně mu promasíruji bříško, aby se prdíky uvolnily.
Nastává nejzajímavější část koupací seance - oblékání. Sotva se snažím Vojtíškovi navléknout bodíčko přes hlavičku, začne křičet. Oblékání se mu evidentně nelíbí. Křik se zvyšuje navléknutím jedné ručičky a v okamžiku navlékání druhé už Votíšek vyloženě řve. Křik se neztišuje ani během oblékání mikinky a dupaček. Konečně je Vojtíšek kompletně oblečený a já si motám vatičky na vyčištění nosánku a oušek. Vojtíšek zmírňuje křik a očekává nějakou změnu. Ta po chvíli přichází - uááá, uááá, uááá, ozývá se po vstrčení vatičky do první nosní dírky. Vojtíšek se zklidňuje až když si ho beru do náruče a odnáším ho za maminkou na kojení :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

3 měsíce

 (10855) 07.10.2003
Jak koupu Vojtíška..

© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist