Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2020
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Vojtíškova věku(měsíce):
  1  2  3  4  5

Podruhé u doktorky


  Článek ze dne: 01.08.2003Přečteno: 8326 x  

Vojtíšek se právě nahamal :-)
Na druhou kontrolu, protentokrát ve třech týdnech, si doktorka objednala Vojtíška na včerejší čtvrtek. Přijeli jsme do města těsně před druhou a já vytáhl Vojtíška z auta spolu se sedačkou. Sotva jsme vkročili do čekárny, už se k nám hnala naše paní doktorka. Vidíte, žádné dlouhé čekání jako tuhle u zastupující doktorky ;-)
Doktorka si Vojtíška zálibně prohlížela a já ho mezitím vytáhl ze sedačky. Komentovala moje počínání,"Jéjé, Vojtíšku, ty jsi nám nějak vyrostl, je to vidět na akorátních dupačkách!" To víte, všechno je mu malé. Dana Vojtíška svlékla a už jsme se hnali do ordinace na váhu. Již den předtím jsme se s Danou dohadovali o Vojtíškově hmotnosti. Já povídal,"Uvidíš, že doktorka naváží tak pět kilo dvacet!" Dana se zarazila a oporovala mi,"To snad nemyslíš vážně, kde by to sebral. Já si myslím, tak maximálně čtyři sedmdesát!" Doktorka pošoupla závaží ještě o kousek dále a nevěřícně povídala,"Tedy Vojtíšku, ty jsi nám ale vyrostl, vážíš 4,95kg!" Dana se hned musela na vlastní oči přesvědčit. Hmm, tak bych tedy případnou sázku nevyhrál. Nakonec to však bylo pouze o pět deka. Jak vidíte, Vojtíšek po třech týdnech vytrvalého kojení dosáhl jednoho kilogramu nad svoji porodní váhu. Slušný výkon, viďte? ;-) Když jsme kontrolovali váhový přírustek podle percetilových grafů v Očkovacím průkazu, Vojtíšek se řadí přesně k průměru. Tak to je v pohodě ;-)
Než Dana Vojtíška zvedla z váhy, stihl se pěkně počůrat. A navíc se pořádně rozeřval. Jak ho doktorka prohlížela, kroutil s sebou a brečel. Paní doktorka prohlásila,"Asi ho trápí prdíky. Křičí takhle hodně? Já Vám předepíši takové kapičky na ulevení, jmenují se SAB Simplex!" Jak bych je neznal, vždyť tu o nich psala jedna naše věrná čtenářka Zdeňka. Je to emulze, která má napomoci rozpustit pěnu ve střevech a zlepšit tak vstřebávání spolykaného vzduchu. Vždyť jsme již několikrát pozorovali, jak Vojtíšek během takového kroucení se na přebalováku kaká žlutou pěnu. Včera jsme mu aplikovali první dávku, ale nějaké výraznější zlepšení jsme nezaznamenali. Asi to chce čas. Jinak - Dana se dnes dopoledne bavila s jednou kamarádkou, co má syna přibližně stejně starého s Martinkou - Ondru. Povídala, že malému dávala také tyhle kapičky a moc mu nepomáhaly. Spíše pomohla teplá žínka na bříško. Ondra prý probrečel tímto stylem téměř tři měsíce. Máme se tedy na co těšit ;-)
Paní doktorka ještě změřila Vojtíškovi obvod hlavičky a nezbylo než konstatovat vyrostla mu. Z minulých 36cm na 38cm. Všechno je jinak v pořádku a Vojtíšek je podle doktorky pěkný macek. To my ale víme :o) Na příští kontrolu máme přijít za dlouho, až 2.září, neboť doktorka má tři týdny dovolenou. Tím padá i ultrazvuková kontrola nožiček. Ortopedickou praxi totiž provozuje manžel naší doktorky a dá se předpokládat, že na dovolenou pojedou spolu ;-)
Sotva Dana Vojtíška maličko oblékla, sami jsme si ho v čekárně změřili v šuplíku. Normálně to dělá sestřička, ale ta nebyla přítomna. Pěkně jsme Vojtíška srovnali do bedničky a měřítko ukázalo 57cm. Tak to Vojtíšek vyrostl od narození o celých pět centimetrů. Po změření Dana dokončila oblékání a pak ještě před odchodem Vojtíška řádně nakojila.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

1 měsíc

 (8326) 01.08.2003
Podruhé u doktorky

 (2854) 27.07.2003
Tatínkovo první koupání

 (2986) 22.07.2003
Poprvé u doktorky - 18.07.2003

© LTX 2001 - 2020  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist