Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2022
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20
  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37
  38  39  40

Večerní koupání...


  Článek ze dne: 24.5.2002Přečteno: 3049 x  


Minulý víkend v sobotu jsem si při pohledu na koupající se neteřinku Danielku ( Jsou jí 3 měsíce ) uvědomil, jak Martinka za ten rok vyrostla a dospěla. Při návštěvě u babičky není jednoduché sladit koupání všech tří dětí. Dle zkušeností máme vytvořený následující pořadník. Nejprve se koupe v kuchyni Danielka, následuje v koupelně Martinka a jako poslední přijde na řadu neteřinka Petruška. Té je 5 let a tak se už nemusí koupat každý den.
V sobotu jsem byl jako nezůčastněný pozorovatel přítomen koupání Danielky. Musím si oživit jak jsem loni Martinku také tímto způsobem koupal. Mimo jiné i proto, abych koupání při příštím miminku zvládal ještě lépe. Danielka se koupe Teta koupe Danielku stejně jako mi před více než rokem ukázala Dana. Aby ne, když jim oběma poradila babička :-) Namydlí Danielku na plínce, položí do vaničky, opláchne, vytáhne z vodičky a usuší. Následuje namazání tělíčka, druhou mastičkou s rybičkama zadeček, šup do čisté, suché plínky a je hotovo. Opravdu žádná velká věda. Na fotce můžete vidět Danielku v okamžiku mydlení. Část koupání mi asistovala Martinka, chtěla také vidět na Danielku.
Danielka je vykoupaná, můžeme nastoupit my. Voda v hrnci na sporáku je ohřátá ( Proč ohříváme u babičky teplou vodu a netočíme ji z kohoutku jsem psal již minule ), dávám ohřát vodu ještě do rychlovarné konvice a napouštím vanu. Martinka před koupáním Martinku si beru od Dany již svlečenou, na sobě má pouze plínku. Na pračce mám připravený položený ručník, na něm igelit a na vrchu látkovou plenu. Igelit je nutný, Martinka je někdy příliš rychlá a při rozbalení z pampersky se trošku vyčůrá. Honem ,honem, posazuji Martinku na nočník a jenom dosedá je slyšet crčení. Radostně vyskakuje a ukazuje do nočníku,"Tam, tam, není!" Nechápu, proč říká není, když je nočník plný. Namáčím žínku a otírám Martince očička, obličejíček, buchtu a zadeček. Vzápětí sedí Marťa ve vodě a mydlím jí vlásky šampónem. To má ráda a drží. Naopak menším bojem je následující mydlení žínkou a mýdlem. Poslední dobou vymyslela Martinka způsob, jak se nenechat namydlit. Lehne si na bříško do vody a plave. Vychmátnu ji z vody, namydlím a je to. Marťu otočením na zádíčka opláchnu, je volná a může si hrát. Další postup je prakticky stejný jako před rokem. Vyjímkou je Martinčina reakce na větu,"Martinko, jdeme z vody!" Na to se otáčí, zdrhá na druhý konec vany, lehá na bříško a plave. Musím ji vytáhnout maličko násilím a to víte, Martinka se i trochu vzteká. Martinka hamá rajčátka Honem osušit, v koupelně u babičky nebývá příliš vysoká teplota ( Asi 20oC ). Taková maličkost Martinku v žádné případě nemůže rozházet, je zvyklá. Mažu ji ručičky Měsičkovou mastí, máme ji doporučenou od doktorky kvůli ekzému. Martinka si přitom ukazuje na místa, kde se jí ekzémy dělají ( Na hřbetě obou ručiček ) a důrazně mi povídá,"Ma ma tam tam!" Samozřejmě, tati, namaž mě tak mastičkou :o) Následuje mazání modrou Indulonou. Podle paní doktorky je to nejlepší mastička na miminka a děti. Můžeme vřele doporučit z vlastní zkušenosti. Oblékám Martinku a jdeme do kuchyně, kde čeká Dana s večeří. Poslední dny hamá Martika s námi před koupáním a po koupání maximálně něco lehkého, jako například rajčátka. Na fotce jasně vidíte, jak je má Martinka ráda. Včera si je i sama kompletně napichovala vidličkou.
Po jídle si jde dát navíc mlíčko od maminky a je uložena do postýlky. Dobrou noc :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

16 měsíců

 (9764) 10.6.2002
Jsme to ale rodičové…

 (2532) 5.6.2002
Odvolávám pátrání...

 (4930) 29.5.2002
Martinčiny dovednosti...

 (3049) 24.5.2002
Večerní koupání...

 (2760) 19.5.2002
Zábava o víkendu...

 (2576) 17.5.2002
Studený odchov...?

© LTX 2001 - 2022  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist