Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20
  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37
  38  39  40

Martinka je malá pohroma...


  Článek ze dne: 15.11.2002Přečteno: 7727 x  

V dnešní článku se ještě vracím o dva dny zpět. Dana měla jet v úterý s kamarádkami do posilovny. Obvykle ji naloží cestou a jsou prostě domluveny na určitou hodinu. Jenomže se Dana rozhodla jet do města o něco dříve autobusem a vyrazit na předvánoční nákupy. Proto poslala Katce SMSku, že na ni nemají čekat. Jak jsem psal již v Deníčku, Martinka se očividně na maminčin odjezd těšila.
Dana odjela a konečně jsme sami. Alespoň tak se tváří Martinka. Po klidné svačince si překvapivě chvilku sama hraje. Skládá z kostiček,"Garáž po auto!" Asi za půl hodiny chce abych se k ní připojil. Povídá,"Tatínek tavět garáž!" Nenapadá mě nic lepšího, než vytáhnout ze skříně složitější dřevěné puzzle. Mám co dělat složit ho sám, Martinka se přesto snaží jednotlivé dílky nějak poskládat. Sice bez ohledu na obrázek, ale překvapivě ji některé pečlivě vybírané dílky pasují. Přitom komentuje,"Moje puclíčky, stavím!" Na to ji oponuji,"Martinko, to není tvoje puzzle, je maminky a pokud si s ním chceš hrát, musíš ji poprosit!" Na tato slova ji puzzle zabavuji, neboť s ním začíná tropit hlouposti. Chvíli mi trvá, než se uklidní. Bohužel, nebyl to zrovna nejlepší nápad.
Po šesté jdeme vařit jednoduchou večeři, musíme v robotu umíchat tvaroh s rybičkama. Martinka si jako obvykle přitahuje ke kuchyňské lince židli aby lépe viděla. Mezitím někdo zvoní u dveří. Běžím otevřít a uvítá mě Katka a udiveně se ptá,"Dobrý den, kde je Dana, dneska nejede cvičit?" Na to překvapeně odpovídám,"Vždyť Vám poslala SMSku, že jela do města dříve!" Katka vysvětluje,"Tak to je jasné, já mám rozbitý telefon, nashledanou!"
Pokračujeme ve vaření. Zatímco volám Danu, abych ji pověděl o holkách, Martinka se snaží si do skleničky nalít džus z krabice. Celkem šikovně vylévá asi půl litru na linku. Grrr! Snažím se během hovoru zahnat tu pohromu, Martinka mi v nestřežené chvilce zaboří ručičku do umíchané pomazánky. Na moje okřiknutí otírá ručičku o linku a posléze i o sebe. Beru ji vedle k umyvadlu a provádíme očistu dočista. Martinku šoupnu se židlí preventivně na druhou stranu. Najednou slyším,"Martinka čůrala!" No jo, židle je skrz nazkrz a Martinka má mokré punčocháčky včetně bačkůrek. Nedá se nic dělat, jdeme se převléknout a na nožičky si musíme obout bačkůrky-pejsky. Ty normálně používáme jenom při odchodu na koupání, neboť se neskutečně smekají při chůzi po dlažbě.
Konečně sedíme u stolu a hamáme. Martince kupodivu měkkoučký chleba s pomazánkou chutná. Až do chvíle, než slyším zvuk charakterizující neomylně čůrání tekoucí na zem. Převlékáme se podruhé a pro dnešek naposledy. Jo jo, každý začátek je těžký. I přesto se nám zdá, že se Martinka zbavila plínky nějak moc rychle :o)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

21 měsíců

 (7727) 15.11.2002
Martinka je malá pohroma...

 (2475) 03.11.2002
Martinčino povídání...

© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist