Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20
  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37
  38  39  40

Martinka - 1. měsíc


  Článek ze dne: 9.10.2002Přečteno: 9919 x  

Na četné žádosti našich čtenářů se pokusím alespoň ve zkratkách doplnit tzv.Černou díru, tedy část Martinčina deníčku v rozmezí jejího narození a třetího měsíce. První verze stránek totiž vznikla až 27.4.2001 a tenkrát pro mě bylo nepředstavitelné napsat něco o Martince tři měsíce zpátky. Dnes, 7.10.2002 to v žádném případě nemám o mnoho lehčí. Martinka nám tak nějak vyrostla, dávno již není miminko, je jí jeden rok a osm měsíců.
Martinka se narodila 15.1.2001 v časných ranních hodinách. U porodu jsem samozřejmě asistoval, bohužel pouze za sklem. Martinka musela ven z bříška císařským řezem, neboť již od malička byla takový pohodář. Myslím tím její polohu v bříšku - nožičkama dolů a ještě k tomu jednu nataženou a druhou pokrčenou. Z porodnice domů jsem se dostal až někdy kolem čtvrté ranní a jedinou mojí starostí bylo rozeslaní e-mailů všem známým o té velké události. Po dvou hodinách spánku následoval den v práci kdy jsem se nemohl vůbec na nic soustředit. Odpoledne jsem se přesunul k babičce, neboť Dana potřebovala být první den v klidu a já mohl narození Martinky s babičkou a dědou oslavit.
Alespoň jsem si vypůjčil videokameru, abych mohl druhý den holky pěkně natočit. Při prvním setkání mimo návštěvní hodiny se měla Martinka čile k světu. Poprvé a také naposledy jsem Martinku při návštěvě slyšel brečet. V průběhu příštích návštěv většinou spinkala.
Za holkama jsem jezdil při každé možné příležitosti. To víte, doma mě to samotného ty téměř dva měsíce už moc nebavilo. Na Martinku se samozřejmě přijeli z Hradce podívat i babičky a děda.
Konečně nastal další velký den 26.1.2001, a sice propuštění Martinky s maminkou domů. Dana musela zůstat v porodnici po císařském řezu samozřejmě déle, Martinka byla připravena na transport již dávno.
Přivezl jsem holkám věci, Dana se přestrojila a převlékla i Martinku. Při odchodu a loučení mi sestřička slavnostně předala fusak se zabalenou Martinkou do náručí. Musím Vám říct, je to skvělý pocit. Byl jsem z toho pěkně vyklepaný. Držel jsem pevně Marťu v náručí a opatrně našlapoval, abych náhodou někde nezakopl ;-)
Dana doma přebalila Martinku a uložila ji poprvé do postýlky. Vzhledem ke skutečnosti, že bydlíme sami, jsme najednou propadli takovému zvláštnímu pocitu. Na jednu stranu radost, že už je to nejhorší za námi a na druhou stranu obava, zda nás to horší teprve nečeká. Babička slíbila že přijede na týden trochu vypomoci abychom se tak nějak zaběhli, ale volno měla až v úterý.
Dana ihned po příjezdu volala pediatra - doktorku z Ústí na níž jsme měli dobré reference. Slíbila, že se přijede na Martinku podívat raději hned, neboť jede právě na objížďku.
V pátek také následovalo první slavnostní koupání. Pečlivě jsem sledoval každý Danin pohyb a řeknu Vám v prvním okamžiku bych se bál na Marťu sáhnout. Otestovali jsme i podložku pod vaničku - vyrobil jsem dvě prkýnka s protiskluzovou podložkou, položí se přes velkou vanu a na ně pěkně přijde malá vanička. Voda je ve správné výšce a jednoduše se vyleje po skončení koupání do vany :-) Na druhou stranu jsem si nechal v Baumaxu nařezat lamino desky a sešrouboval veliký přebalovací pult. Koupání je tak naprosto bez problémů.
V sobotu odpoledne jsme Martinku nabalili a jeli poprvé s kočárkem na slavnostní jízdu po vesnici. I když jsme nikoho neviděli, bylo vidět jak se sem tam mihla záclona za oknem. Samozřejmě že se zprávy na malé vesničce šíří rychlostí blesku. První jízdu jsme co se týče času moc nepřeháněli, aby si Marťa zvykla na mrazivý vzdoušek.
V pondělí se výrazně zhoršilo počasí, celý den teploty těsně pod nulou a jedna sněhová přeháňka za druhou. I přesto jsme se s Marťou jeli projet. Kousíček za humny nás chytla taková sněhová vánice, že nebylo vidět ani na krok. Okamžitě následovala otočka a než jsme vrátili k samoobsluze, měl jsem zimní bundu promočenou prakticky skrz naskrz. Dana naštěstí měla deštník a Martince bylo naprosto lhostejné, jaký nečas panuje venku. Přes kočár jsme jí totiž již předtím přetáhli pláštěnku. Potřebovali jsme koupit chleba a tak při příchodu dovnitř nás prodavačka nemohla ani poznat. Myslím, že po naší návštěvě museli setřít celou podlahu ;-) Martinka se nám mezitím v kočárku rozbrečela a nebyla k utišení, prostě se nám procházka jaksepatří vydařila.
V úterý přijela konečně babička a hned jsme se cítili jistěji. Já byl klidnější, že nenechávám holky doma samotné a babička Daně v lecčem poradila. Další týden jsem si naplánoval dovolenou a tak Dana zůstala s Marťou sama až po čtrnácti dnech.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


 Články na serveru

1 měsíc

 (9919) 9.10.2002
Martinka - 1. měsíc

© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist